Аби зняти з очей деяких українців награну велич московитів-росіян, давайте розберемося – що воно отоє 'велікій русскій мір'. Дехто каже: "Українські землі були не тільки під Росією, але й під Польщею, Австро-Угорщиною, Румунією, Німеччиною." Так, були!!! Але... ні Польща, ні Австрія з Угорщиною, ні Румунія, ні Німеччина, навіть турки й кримські татари – не крали історію Русі-України, не надавали собі ім'я сусідньої країни, не стерли у своїй країні сотні націй фінського та татарського походження, переписав усіх в "русскіє славянє", як це зробила Московія-Росія. 1721 рік шляхом чергової кабінетної фантазії у Санкт-Петербургу з'явивсь штучно видуманий російським царем Петром I Олексійовичем народ "російський". Звідкіля взялися оті росіяни-русскіє… ?
Rusini (тобто українці) на мапі народів Центральної Європи, взято з Польського Атлясу за 1927 рік
Отже, поняття та термін «русини», «рутени», «руські» не є приватною власністю росіян. Історіографії відомо про установлення даного терміну з періоду Київської Русі, коли піддані даного державного утворення мали цю самоназву та усвідомлювали себе такими, й до нині зберегли цю самоідентифікацію на теренах сучасної України. Що фактично було відсутнім і є відсутнім в середовищі росіян. А в Київську Русь принесли цю назву «Русь» від полабських слов'ян варяги та Рюрик (Рурко-Ререк). До Росії та її матері Московії було ще дуже далеко!!!
***
ТО ХТО Ж ВОНИ НАРОДИ РОСІЇ ???
Першим про народи Росії написав німецький етнограф, медик-хімік Йоганн Готліб Георгі (Johann Gottlieb Georgi; роки життя 1729-1802). З 1776 року він займався дослідженням Поволжя, Середнього і Південного Приуралля, Західного Сибіру, Прибайкалля, Даурії. Це була велика робота для дослідження російського етносу. Сьогодні про це мовчать росіяни. Чому?
Йоганн Георгі першим склав карту Байкалу в масштабі 10 верст в дюймі (1: 420 000 1772 року, першим висловив припущення про тектонічне походження озера. Вивчаючи природу Прибайкалля, вчений склав детальний опис його флори і фауни (в тому числі дав перший опис байкальського омуля), зібрав гербарій рідкісних рослин, зібрав відомості про рибному промислі на Байкалі. Його праця "Bemerkungen einer Reise im Russischen Reich im Jahre 1772", онлайн-читання туточки.
Зібрана Георгі в експедиціях колекція мінералів (371 штуфи) була придбана Головним управлінням училищ і лягла в основу майбутнього музею кафедри мінералогії Санкт-Петербурзького університету. Також Йоганн Георгі першим склав опис флори Санкт-Петербурзької губернії і опис самого міста.
Книга Георгі «Опис російсько-імператорського столичного міста Санкт-Петербурга і пам'яток в околицях оного, з планом 1794-1796» вийшла німецькою мовою 1790 року, онлайн читання туточки. Друге видання з'явилося в Ризі 1793 року. Переклад на російську мову був виданий в Санкт-Петербурзі в 1794 році. До читання російською http://www.twirpx.com/file/1288052/. Ця праця – одне з перших фундаментальних видань, присвячених Санкт-Петербургу.
***
Підсумком етнографічних досліджень Георгі став докладний ілюстрований опис народів, що населяють Росію. Ця праця вийшла у Санкт-Петербурзі в 1776-1780 роках німецькою мові під назвою «Beschreibung aller Nationen des Russischen Reichs, ihrer Lebensart, Religion, Gebräuche, Wohnungen, Kleidung und übrigen Merkwürdigkeiten» («Опис усіх народів Російської держави, їх побуту, віросповідання, звичаїв жителів, одягу та інших відмінностей»). УСЬОГО ТРИ ТОМИ: Том 1. Народи фінського походження; Том 2. Татарські народи; Том 3. Самоїдські і манджурські народи, та більшість східних народів Сибіру. Частково (!!! бо не можна усе казати своєму народові) вона була перекладена російською і вийшла під заголовком «Описание всех в Российском государстве обитающих народов, также их житейских обрядов, вер, обыкновений, жилищ, одежд и прочих достопамятностей». Ця праця була першим зведеним етнографічним описом Російської імперії.
ПОЧНЕМО ЗНАЙОМИТИСЯ З ОСНОВНИМИ НАРОДАМИ РОСІЇ:
Том 1. Народи фінського походження. "Первісно найчисельнішими в Російській імперії є Фінські народи і Татарські народи. Власне, крім Фінів (Finnois), Лапонів (Lappons), Естонців (Essttboniens) та ін., там ще живуть Черемиси (Tschérémisses), Чуваши (Tschuwaschen), Мордвини (Mordwines), Вотяки (Wotïakes), Вогули (Wogoules), Остяки (Ostlïakes). Усі вони роблять значне число фінського народу..." // https://archive.org/details/descriptiondetou01geor
***
Том 2. Татарські народи. "Татарські народи. Численні Стебла Нації Татар (Tatare) створено як всередині, так і безпосередньо по сусідству з Російською імперію, сильно розрізняються за своїми назвами, за якими їх прийнято позначати. Іноді їх називають Татари (Tatars), іноді Турукси (Tourouksy), Турки (Tourks) або Туркомани (Tourkomans)." // том II, https://archive.org/details/descriptiondetou02geor
***
Том 3. Самоїдські і манджурські народи, та більшість східних народів Сибіру. "Самоїдські народи. Провінції Росії на захід від Уральських Гір належно займають Cамоїди (Samoyeds).... в Саянских горах ще знаходяться залишки оного народу, як то Коібали (Koïhales), Камаші або Камачинці (Kamatschinzes), Матори (Matores), Сойюти (Soytes), Тубинці (Toubinzes) і Каракаси (Karakases), які говорять самоїдськой мовою..." // том III, https://archive.org/details/descriptiondetou03geor
Московити навіть через 20 років перевели цю книгу на російську (щоправда, добавлялки нагородили ще на один том).
Упс! Ах ось звідки взялися "русси". Ах! Зрозуміло… то вони з перекладом на російську 1791 року якось переродилися від фінів :)
Минуло якихось 100 років ! Ти диви?! Вже й рік 1871. Кумедно: а куди поділися російські фіни і татари ??? Порівняльна статистика Росії і Західно-Європейських держав, читати російською "Ю.Янсон. Сравнительная статистика России и Западно-Европейских государств, Том 1. 1871 год".
XX століття. Візьміть старі журнали з 1930 по 1991 роки – погортайте уважно! Ви побачите, як кожного року мінялися наголоси... нам потихеньку нав'язували чужі Звичаї та культуру! у 70-ті майже у всіх журналах була лише Моськва та радянський народ – така собі сіра маса без своєї ідентичності. Тому нічого дивного, що майже усі росіяни-московити, росіяфіли та українофоби горлаюсь собі – УКРАЇНИ НІКОГДА НЄБИЛО.
33+ джерела для саморозвитку історії України та Московщини…
Підготовлено 1 травня 2014 року,
пряме посилання на статтю http://historyukrainian.blogspot.com/2011/09/blog-post.html
© likagordasky
Комментариев нет:
Отправить комментарий