Як московитське нарєчіє стало називатися русскій язик (ukr). Пам'ятаєш, ще малою дитиною ти запитувало західну бабцю про москалів, то вона уцькала "мовчи дурепо! то – ніхто!"… Так, згодом зростаючи ти намагаєшся трохи розібратися у поведінці русскіх: ЧОМУ вони дозволяюсь собі так себе вести нахабно з висока? Бо, дійсно – ОТЕ НІХТО проявлялося на кожному кроці кожного дня! Ти відкидаєш думки про погане. Шукаєш ОТОМУ НІХТО виправдовування, у тебе вже невистача фантазії – як його ще вигородити, бо воно таки НІХТО. Дійсно, УСЬОМУ СВІЙ ЧАС. Коли ти розібрався у тій перекрученій історії, то стало тобі якось навіть жалісно… бо ти бачишь велику купу люду КУПУ НІХТО зовсім задурену своїми хазяйвами отією московською брехнею…
До уваги!!! Рідкісний екземпляр "Словник московсько-український" (Slovnik moskovsko-ukrainskiy 1918), складений українським лексикографом Віктором Григоровичем Дубровським. Кількість сторінок: 542. Мова: дореформений російська мова, дореформена українська мова. Перший друк — 1909 рік, перевидання — 1914, 1917, 1918 рр. Словник являє собою доповнене і оновлене перевидання одного з кращих і найбільш об'ємних російсько-українських словників дореволюційного періоду.
Також "Словник" служив джерелом української лексики для укладачів багатьох пізніших словників і довідників. Віктор Дубровський у 1930 році репресований (по "справі СВУ"), засуджений на 3 роки і висланий в Алма-Ату (1932-1936), де був повторно заарештований і висланий в північні райони СРСР. Подальша доля невідома. Ти можеш прожити усе життя як ока коняка з шорами на очах. Це дуже вигідно! Бо менше знаєш та й краще спати… ніякої відповідальності за злочини навкруги тебе у супер-великих масштабах, як знищення народів мов культур. Багато хто ще у 2014 році й думки не крутило, що Московицьтво – то є страшне воровИте брехливе ЗЛО…
НАГАДУВАННЯ: Московія стала називатися Росією лише з листопада 1721 року. Народ московитський став зватися «росіянами» лише з середини 18 століття, але русскіми – наглючі фіно-угорські московити стали себе називати лише наприкінці 19 століття. Московское наречие руського языка (української мови) стало називатися "руссий язык" лише наприкінці 19 – початку 20 століть. Бєднєнькіє русскіє
К ТЕМЕ:
История российского языка, часть 1 ...
История российского языка, часть 2. Русс или Росс ...
История российского языка, часть 3. Московиство (укр) ...
История российского флага: бесик ...
Написано 29 липня 2015 року,
пряме посилання http://historyukrainian.blogspot.com/2015/07/blog-post_29.html
© likagordasky
Комментариев нет:
Отправить комментарий