среда, 1 апреля 2015 г.

Нарушение Россией условий перемирия с Украиной, 1918 год


Ще раз про недобросусідські відносини Росії до України… треба згадати історію 1918 року, яка повторюється сьогодні… Так! Дивись уважно… Заглянемо у документи українсько-російських мирних переговорів 1918 року. Мирні переговори між Українською Державою та РСФРР 1918 відбувалися 23 травня — 4 жовтня 1918 на мирній конференції в Києві. Для української сторони переговори з РСФРР диктувалися необхідністю вирішення проблем, що об’єктивно постали внаслідок розпаду Російської держави і самовизначення України.

Для російської сторони — було вимушеним заходом, до якого її зобов’язував Брестський мирний договір 1918 року. Берестейський мир або Брест-Литовська мирна угода — сепаратний мирний договір між Центральними державами та Російською Федеративною Радянською Республікою, підписаний 3 березня 1918 року в Бресті-Литовському представниками Німецької імперії, Австро-Угорської імперії, Османської імперії і Болгарського царства з одного боку та Радянської Росії — з іншого.

Угода зафіксувала поразку Росії та вихід її з Першої світової війни. Росією Угода була підписана на порушення Угоди між країнами Антанти від 5 вересня 1914 року, згідно якого держави зобов'язувалися не укладати у поточній війні сепаратного миру.


«Мир з Україною» - Спеціальне повідомлення про підписання миру з УНР. 9-го лютого 1918 року


«Цілком уже суперечать всякому добросусідству ті напади більшовиків на прикордонні місцевості, які бувають майже щодня, в останку дійшли до бойових подій. Зараз ідуть бої (місцевості), де … окопавшись у лісі, палять по українській території з гармат, рушниць і кулеметів, щоб захопити собі країну. Вже й сього було б досить, щоб повалити ті твердження про добросусідські відносини до України… В Росії улаштовуються спеціальні мітинги і грошові збори на підтримку в Україні страйків, утворення заколоту та безладдя і підняття повстання. При добросусідстві нічого навіть подібного цьому бути не може.» (Нота украинской делегации о нарушении правительством РСФСР условий перемирия от 12 июня 1918 г., направлена 20 сентября 1918).

“Что касается пограничных инцидентов, вследствие невозможности помешать повстанческим организациям предпринимать различные операции на нейтральной зоне, ответственность за них, очевидно, не может падать на российское правительство”. (Ответ российской делегации на ноту украинской делегации от 20 сентября 1918 г.)

“Что касается права верховенства Российской СФСР на те ли иные области бывшей Российской империи, здесь украинская мирная делегация допускает досадное заблуждение, смешивая право суверенитета с конструкцией советской власти. (…) суверенитет РСФСР не упраздняется на том основании, что в тех или иных ее областях, в силу временных военных обстоятельств, не действует власть рабочих и крестьян. Поэтому и вывод украинской делегации о том,что РСФСР утратила свои верховные права на Белоруссию, Донскую область или Бессарабию, падает сам собой” (Заявление российской делегации от 26 сентября 1918).

Землі, які втратила Росія внаслідок Берестейської угоди


***

НЕ ПРОЙШЛО І ПІВРОКУ... Розірвання договору РРФСР. 13 листопада 1918 року Всеросійський центральний виконавчий комітет (ВЦВК) прийняв постанову про анулювання угоди: Всеросійський ЦВК «урочисто заявив», що умови миру з Німеччиною, підписані у Бресті 3 березня 1918 року, втратили силу й значення; договір, а також Додаткова угода, підписана у Берліні 27 серпня (та ратифікована ВЦВК 6 вересня) 1918 року, в цілому й в усіх пунктах оголошувалися знищеними. Усі зобов'язання, стосовно сплати контрибуції або ж відступлення територій і областей оголошувалися росіянами недійсними. //
Джерело: Мирні переговори між Українською Державою та РСФРР 1918 р. К.-Нью-Йорк-Філадельфія, 1999. Документи №46, 47, 49. 

 
 
Підготовлено 1 квітня 2015 року
http://historyukrainian.blogspot.com/2015/04/1918.html
Отправить комментарий